horalek.peter@gmail.com
imaginer21

Mé publikace

Tajemná zatmění (2018)

Fascinující průvodce nejkrásnějšími úkazy na nebi
s předmluvou Jiřího Grygara

V minulosti se jich lidé obávali. Brali je jako zlá znamení. Doba se však změnila… Poutavá populárně-naučná kniha bude vaším průvodcem po patrně nejkrásnějších a zároveň jedněch z nejvzácnějších úkazů na obloze – slunečních a měsíčních zatměních. Dozvíte se, jak bylo lidstvo od nepaměti fascinováno těmito jevy, poznáte historii pozorování i vědeckou současnost. Poznáte zákony, podle kterých se úkazy zatmění řídí a co z nich činí nezapomenutelné zážitky. Jedinečnost knihy podtrhují úžasné fotografie a cestovatelské vzpomínky autora, ve kterých popisuje dramatické i dojemné momenty z expedic za zatměními. Závěr knihy je pak unikátem – najdete zde zevrubný přehled všech zatmění viditelných z České republiky až do roku 2060 s bohatým obrazovým materiálem a pro fajnšmekry nechybí ani přehled nejvýznamnějších úkazů ve zbytku světa… Objednávat můžete v nakladatelství Albatros.

 

Nebeské symfonie (2017)

Jedinečný audiovizuální zážitek: Fotografie denní i noční oblohy ve spojení s relaxační hudbou

Vydejte se na jedinečnou pouť vesmírem a vychutnejte si výhledy do nebe plného hvězd. Nevšední spojení čarokrásných fotografií a podmanivých tónů relaxační hudby na přiloženém CD vám zprostředkuje neopakovatelný zážitek. Za doprovodu skladeb elektronického virtuosa Miloše Rábla se například projdete pod hvězdným nebem v chilské poušti Atacama, navštívíte národní parky Namibie, zažijete noc na Cookových ostrovech v jižním Pacifiku a vychutnáte si dramatický rozbřesk na úpatí sopečných Kanárských ostrovů. Spatříte také vzácné nebeské úkazy, jako je úplné zatmění Slunce, polární záře, meteorický roj nebo tajemné záření atmosféry známé jako airglow. Kniha je obrazově a hudebně laděna tak, jako byste prožili jeden celý den a celou noc pod nebeskou klenbou. Kniha vznikla ve spolupráci s Milošem Ráblem ze skupiny Bacily (hudba) a Vladislavem Slezákem z rádia BLANÍK (námět). Objednávat můžete v nakladatelství Albatros.

 

Dobytí jižního hvězdnatého ráje (2016)

Fascinující cestopis (nejen) o hledání toho nejkrásnějšího hvězdnatého nebe na světě

Zábavné, poučné, sarkastické, romantické, ironické, realistické, bláznivé, dojemné, strhující, emotivní, dramatické i uklidňující jak balzám na duši… Kniha „Dobytí jižního hvězdnatého ráje“ není jen obyčejným cestopisem, ale pro vášeň autora ke hvězdám a hvězdnému nebi jde o cestopis plný krásných odkazů k pohledům do vesmíru, o kterých ani nevíme, jak snadno si je můžeme dopřát. Zachycuje 6letou pouť po světě, kterou autor začal ve svých 22 letech a během níž se vyvíjel jak myšlenkově, tak cestovatelsky. Postupně si kladl větší a větší nároky pro naplnění svých tužeb. Poznáte proto krásu mnohými nepoznaného a také sílu odhodlání člověka, jehož motivace všem ostatním přišla fádní, dokud je nevyvedl z omylu výsledkem svého úsilí. Nezvyklý mix cestopisu, osobních výpovědí, vzpomínkové kroniky s humornými, romantickými i dramatickými zážitky, plný fotografií (zdaleka nejen) hvězdné oblohy i astronomických úkazů z celého světa a krátkých autorových populárně naučných poznámek přináší čtenáři opravdu neotřelý zážitek. Objednávat můžete v nakladatelství Albatros.

 

Tajemná zatmění (2015)

Fascinující průvodce nejkrásnějšími úkazy na nebi

V minulosti se jich lidé obávali. Brali je jako zlá znamení. Doba se však změnila… Poutavá populárně-naučná kniha bude vaším průvodcem po patrně nejkrásnějších a zároveň jedněch z nejvzácnějších úkazů na obloze – slunečních a měsíčních zatměních. Dozvíte se, jak bylo lidstvo od nepaměti fascinováno těmito jevy, poznáte historii pozorování i vědeckou současnost. Poznáte zákony, podle kterých se úkazy zatmění řídí a co z nich činí nezapomenutelné zážitky. Jedinečnost knihy podtrhují úžasné fotografie a cestovatelské vzpomínky autora, ve kterých popisuje dramatické i dojemné momenty z expedic za zatměními. Závěr knihy je pak unikátem – najdete zde zevrubný přehled všech zatmění viditelných z České republiky až do roku 2060 s bohatým obrazovým materiálem a pro fajnšmekry nechybí ani přehled nejvýznamnějších úkazů ve zbytku světa… Kniha již byla vyprodána, je dostupné její aktualizované druhé vydání (viz výše).